Tel:    +420 577 006 830         Fax: +420 577 006 848
Tel:    +420 577 006 831         e-mail: info@kalina.cz

Mob:  +420 733 314 224
KALINA industries s.r.o. - Česky KALINA industries s.r.o. - English KALINA industries s.r.o. - Deutsch KALINA industries s.r.o. - Pусский KALINA industries s.r.o. - Français KALINA industries s.r.o. - Espanol KALINA industries s.r.o. - Italiano KALINA industries s.r.o. - Slovensky KALINA industries s.r.o. - Polski
 
r1m
r2m
r3m
r4m
r5m

Lisování

Moderní technické vybavení lisovny i nástrojárny umožňuje v krátkém čase vyrobit malé i velké série kovových i metaloplastických lisovaných prvků.

Kromě vlastního výrobního programu standardních dílů jsou zde lisovány dílce pro zákazníky z automobilového, strojírenského, stavebního, elektrotechnického, potravinářského a chemického průmyslu.

Samotný provoz lisovny je úzce propojen s pracovištěm konstrukce a nástrojárny, což je výhodné zejména při vývoji nástrojů pro výrobu nových výrobků. Lze tak operativně řešit individuální požadavky zákazníků. Vyrábíme však i výrobky pomocí nástrojů zákazníkem dodaných.

Strojní vybavení lisovny umožňuje zpracovávat různé druhy materiálů (ocel měkká, střední, pružinová, nerez i elektroizolační plechy, slitiny hliníku či mědi) v tabulích i ve svitcích (síly 0,1-6 mm). Maximální rozměr výrobku může být šířky 600 mm a délky 1000 mm. Materiál se dělí na strojních nůžkách.

Lisovna je vybavena 20 excentrickými lisy tonáže 5 – 250 t, čtyřmi linkami na zpracování svitků tonáže 40-100 t, rychloběžnými lisy Bruderer (25 a 80 t) s příslušenstvím, navíjecím a rovnacím zařízením a na specifické výrobky také ručními lisy.

Většina výrobků vyžaduje ještě další povrchové úpravy, které provádíme vlastními silami – odmašťování, odstředivé omílání a sušení (Rösler), pískování a konzervaci. Finální úpravu v podobě kalení, žíhání, karbonitrooxidaci, černění, zinkování, niklování a cínování zajišťujeme pomocí subdodavatelů.

Na přání zákazníka je prováděna u složitějších výrobků jejich montáž a kompletace – např. vrtání, zahlubování, řezání závitů, zalisování, kalibrace otvorů, bodování, svařování.

Sledování kvality celého procesu od objednání výrobku po samotnou výrobu a expedici k zákazníkovi zaručuje zavedený systém ISO 9001:2008. Kromě toho je možné v případě požadavků zákazníka provádět vzorkování výrobků dle VDA, PPAP. U dodávek pro automobilový průmysl provádíme kontrolu a měření dle standardních požadavků zákazníka.

LisovnaLisovnaPoptávkový formulář

(Údaje označené * jsou povinné)

Souhlasím se zpracováním osobních údajů   
Informace o ochraně osobních údajů (GDPR)